Kunnanvirasto

Pelkosenniemen kunta
Sodankyläntie 1 A
98500 Pelkosenniemi
kirjaamo@pelkosenniemi.fi
muut sähköpostiosoitteet: etunimi.sukunimi@pelkosenniemi.fi
Puh. katso yhteystiedot (ei puhelinvaihdetta, vaan jokaisella oma numero)

Kunnanviraston aukioloajat

Avoinna ma-pe 9.00-15.00

Sosiaalitoimisto päivystää arkisin klo 8-9 numerossa 040 532 0474.
Sivistystoimi palvelee osoitteessa Sodankyläntie 2
Tekninen toimisto palvelee osoitteessa Kemijärventie 6

 

Henkilökunta ja yhteystiedot

Aho Joni
Nuorten työpajaohjaaja, Sivistyspalvelut
040 546 9894

Arvola Heikki
etsivä nuorisotyöntekijä, Sivistyspalvelut
040 514 2264
heikki.arvola@pelkosenniemi.fi

Bonden Reija
kouluavustaja, Sivistyspalvelut
reija.bonden@pelkosenniemi.fi

Hannuniemi Seija
ravitsemispäällikkö, Tekniset palvelut
0400 222 193
seija.hannuniemi@pelkosenniemi.fi

 Harju Eeva
kirjanpitäjä, Hallinto- ja talouspalvelut
040 723 7794
eeva.harju@pelkosenniemi.fi

Hartojoki Jutta
vs. hyvinvointi- ja sivistysjohtaja, Sivistyspalvelut
040 193 2151
jutta.hartojoki@pelkosenniemi.fi

Hautala Marjo
hallintosihteeri, Hallinto- ja talouspalvelut
040 725 2991
marjo.hautala@pelkosenniemi.fi

Heikkilä Markku
maaseutuasiamies, Elinkeinopalvelut
0400 128 986
markku.heikkila@pelkosenniemi.fi

Järviaho Johanna
opettaja, Sivistyspalvelut
johanna.jarviaho@pelkosenniemi.fi

Karppinen Kari
kanslisti, Tekniset palvelut
040 542 4085
kari.karppinen@pelkosenniemi.fi

Kiljunen Eija
kotipalvelu, Sosiaalipalvelut
040 746 3159
eija.kiljunen@pelkosenniemi.fi

Korhonen Jussi
kiinteistönhoitaja, Tekniset palvelut
040 487 2449

Kostamo Riitta
sosiaalijohtaja, Sosiaalipalvelut
040 532 0474

Kotavuopio Keijo
rakennustarkastaja, Tekniset palvelut
040 198 0998

Kuusiniemi Satu
työntekijä Toimintapiste ja Työpaja Syke, Sosiaalipalvelut
040 147 6902

Lakela Airi
siivooja, Tekniset palvelut
040 654 2624
airi.lakela@pelkosenniemi.fi

Leinonen Panu 
tekninen johtaja, Tekniset palvelut
040 487 2445
panu.leinonen@pelkosenniemi.fi

Lindqvist Anita
palvelukodin johtaja, Sosiaalipalvelut
0400 406 481
anita.lindqvist@pelkosenniemi.fi

Lintula Laura
kotipalvelu, Sosiaalipalvelut
040 746 3159
laura.lintula@pelkosenniemi.fi

Nikka Leena
palvelusihteeri, Hallinto- ja talouspalvelut
040 507 6286
leena.nikka@pelkosenniemi.fi

Orava Eeva
sosiaaliohjaaja, perhetyöntekijä, koulukuraattori, Sosiaalipalvelut
040 745 9980
eeva.orava@pelkosenniemi.fi

Pahkala Anne
rehtori, Sivistyspalvelut
040 568 7630
anne.pahkala@pelkosenniemi.fi

Parviainen Mika
nuoriso-liikuntasihteeri, Sivistyspalvelut
040 515 4917
mika.parviainen@pelkosenniemi.fi

Pasma Jutta
vapaa-aikaohjaaja, Sivistyspalvelut
040 483 9818
jutta.pasma@pelkosenniemi.fi

Poikela Marko
kiinteistönhoitaja, Tekniset palvelut
040 132 6505

Rae Anna-Liisa
kanslisti, Sivistyspalvelut
040 761 8117
anna-liisa.rae@pelkosenniemi.fi

Rautiainen Tapio
työllisyyskoordinaattori, Hallinto- ja talouspalvelut
040 356 1775
tapio.rautiainen@pelkosenniemi.fi

Savukoski Riitta
hallintojohtaja, Hallinto- ja talouspalvelut
0400 222 191
riitta.savukoski@pelkosenniemi.fi

Sirviö Terho
atk-tuki, Pelkosenniemi
040 765 0741
terho.sirvio@pelkosenniemi.fi

Suopanki Elina
perhetyöntekijä (50 %), Sosiaalipalvelut
040 593 8172
elina.suopanki@pelkosenniemi.fi

Suopanki Johanna
päiväkodin johtaja, Sivistyspalvelut
040 754 7315
johanna.suopanki@pelkosenniemi.fi

Taivalantti Miia
hankekoordinaattori, Pelkosenniemen työmarkkinat ja muutoksen tuulet-hanke
040 867 7545
miia.taivalantti@pelkosenniemi.fi

Tenhunen Mika
elinkeinokoordinaattori, Elinkeinopalvelut
040 195 0488
mika.tenhunen@pelkosenniemi.fi

Toimela Meri
erityisopettaja, Sivistyspalvelut
040 352 3619

Tolppanen Helena
kotipalvelu, Sosiaalipalvelut
040 746 3159
helena.tolppanen@pelkosenniemi.fi

Työterveyshuolto
044 303 4100

Uuniemi Paula
lähihoitaja, Sosiaalipalvelut
040 861 1058
paula.uuniemi@pelkosenniemi.fi

Vauhkonen Päivi
kunnanjohtaja, Hallinto- ja talouspalvelut
040 157 7045
paivi.vauhkonen@pelkosenniemi.fi

Vuoni Anne
kotipalvelu, Sosiaalipalvelut
040 746 3159
anne.vuoni@pelkosenniemi.fi

Värriö Tilma
toimistosihteeri, hallinto- ja sosiaalipalvelut
040 746 3429
tilma.varrio@pelkosenniemi.fi

 

 

Yhteydenottolomake